Nakon odabira adekvatnog nameštaja po želji i meri same prostorije, sledi korak dopremanja istog i njegovo uklapanje. Dosta rada i truda je potrebno uložiti u samo uređenje životnog prostora, naročito onog prvog. Dom bi trebao odavati utisak sigurnosti, ušuškanosti i topline. Sve navedene osobine se postižu uklapanjem nameštaja, boja zidova, zavesa, tepiha ali i svih drugih dekorativnih elemenata. Od velike je važnosti raspolagati sa dovoljno finansijskih sredstava naročito za kupovinu potrebnih sanitarija koje zbog svoje dugotrajnosti često bivaju skupe.
Predlozi za uređenje hodnika i dnevnog boravka
Svako ko prvi put ulazi u naš životni prostor primetiće bitne osobine samih prostorija. U prvom planu se ističe boja zidova i poda. Ovakvim zapažanjem skreće se pažnja na postavljanje jednog sklada a nikako kontrasta u odabiru boja. Svetliji tonovi boja će uvek prostoriju vizuelno učiniti prostranijom.
Hodnik je ulazna prostorija u stanu koja iako je kod mnogih stambenih prostorija manja, najčešće sadrži gabaritni nameštaj poput cipelarnika ali i drugih sitnih detalja poput držača za kišobran i ključeve. Osvetljenost same prostorije je često dobra što se svakako savetuje zbog ogledala koja hodnike dodatno oplemenjuju. Iz hodnika obično sleduje ulaz u dnevnu sobu ali i kupatila.
Uređenju dnevnih soba se najviše poklanja pažnja, upravo zbog najvećeg dela dana koji se u njima provodi. Nameštaj bi na osnovu standarda trebao biti udoban tako da odaje vizuelni utisak komfora. Odabir tepiha, zavesa ili drapera se postavlja u kombinaciji sa bojom zida i samog nameštaja. Uglovi prostorija se oplemenjuju kućnim biljkama koje prostoriji svojim istaknutim zelenilom daju osećaj prirodne sredine. Čest je slučaj postavljanja podnih lampi u uglovima koji su zgodni za opuštanje uz čitanje omiljenih knjiga.
Prilagodite sanitarije za kupatilo svojim potrebama
Kupatila u svakom stanu ili kući poseduju veliku važnost po pitanju samog uređenja i detaljnog održavanja. Za uređenje ovakvog prostora, prevashodan je odabir same keramike ali i kupatilskog nameštaja koji uključuje kvalitetne sanitarije za kupatilo. Odabirom kvalitetne keramike, oblažu se podovi i zidovi samih kupatila, pre svega zbog hidroizolacije. Kako se same pločice često kvase, savetuje se odabir glatkih površina svetlijih tonova.
Kvalitetne pločice sa velikom apsorpcionom karakteristikom, veoma su presudne za njihovu dugotrajnost. Navedeno se naročito odnosi na kupatila koja nemaju prozore već samo ugrađene ventilacione ispuste. Prozori u kupatilima su obično građeni kod stambenih objekata poput kuća. Sve sanitarije u kupatilima se po pravilu prave od higroskopnih materijala poput keramike ili tvrde plastike kao što su PVC kade pogodne za uglove samih kupatila. Toaletne šolje se obično postavljaju sa vodokotlićima montiranim tako da čine odvojenu celinu.
Ogledalo takođe čini neizostavnu sanitariju za kupatilo koja je najčešće u sklopu umivaonika i ormarića koji služi za ostavu proizvoda za održavanje higijene. Lavaboi se najčešće prave po meri i time se nazivaju ugradni. Tuš kabine ili kade se obično postavljaju uz sam zid koji im često predstavlja oslonac. Ispod tuš kada od PVC materijala se često postavlja pur pena sa siporeks blokovima koji je dodatno ojačavaju čineći tampon zonu potrebnu za nesmetano odvođenje vode. Pored svega navedenog, odabir materijala i sanitarija mora biti u funkciji same prostorije.